O Firmie

BETOR Składy Budowlane Sp. z o.o

Początki Betoru to rok 1990 – produkcja betonu towarowego i drobnych prefabrykatów w Toruniu. Bardzo szybko, równolegle do tej działalności, Betor wprowadził handel materiałami budowlanymi. W kolejnych latach Betor rozwijał się zarówno pod względem geograficznym, otwierając nowe oddziały w Toruniu, Bydgoszczy i Grudziądzu oraz asortymentowym, poszerzając swoją ofertę materiałów budowlanych.

Rozwój rynku, przewidywana integracja z Unią  Europejską oraz potrzeby rozwoju przedsiębiorstwa doprowadziły w 2001 do współpracy kapitałowej z wiodącą irlandzką grupą dystrybucyjną w branży budowlanej - firmą Heiton Buckley Ltd. Rok 2005 to uruchomienie w Toruniu nowego, w pełni zautomatyzowanego węzła betoniarskiego „ORU” o wydajności 70 m³ na godzinę. Drugi również w pełni zautomatyzowany węzeł betoniarski „SICOMA” o wydajności 80 m³ został uruchomiony w 2009 roku w Bydgoszczy.

Obecnie Betor Składy Budowlane Sp. z o.o. to sieć renomowanych składów budowlanych zlokalizowanych w Toruniu, Bydgoszczy i Grudziądzu. Betor to beton towarowy i ponad 10 tys. różnorodnych materiałów budowlanych i towarów oraz ponad 80 wyspecjalizowanych pracowników, pozostających do Państwa dyspozycji tak, aby sprostać wymaganiom branży budowlanej i móc zostać dostawcą Twojej budowy.

Od 29 grudnia 2005 Betor Składy Budowlane jest częścią Grafton Group plc, http://www.graftonplc.com