Papa dachowa - BETOR Toruń Bydgoszcz Grudziądz
Skontaktuj się z naszym sprzedawcą:

Papa Dachowa

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą pap dachowych. Posiadamy duży wybór także innych materiałów budowlanych. Wszystko czego potrzebujesz kupisz u nas w jednym miejscu. W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

Popularne rodzaje

W ofercie posiadamy różne typy pap dachowych. Najpopularniejsze z nich prezentujemy niżej:
Papa oksydowana Papa oksydowana to produkt na bazie masy powłokowej złożonej z asfaltu oksydowanego i wypełniacza mineralnego, osnowy w postaci tektury budowlanej lub włókniny poliestrowej oraz posypki mineralnej. Spodnia strona pap termozgrzewalnych pokryta jest folią z tworzywa sztucznego. Do zalet pap zgrzewalnych należy zaliczyć znacznie większą zawartość asfaltu w porównaniu do pap tradycyjnych, brak konieczności używania dodatkowych materiałów podczas montażu jak lepiki, a w przypadku pap na tkaninie szklanej, bądź włóknienie poliestrowej, znacznie większą wytrzymałość mechaniczną w porównaniu do pap tradycyjnych.
W ofercie naszej firmy dostępne są wszystkie rodzaje pap oksydowanych.
papa oksydowana
Papa modyfikowana SBS Papa modyfikowana SBS to produkt na bazie masy powłokowej z asfaltu modyfikowanego elastomerem SBS, wypełniacza mineralnego oraz posypki mineralnej. Osnowę pap stanowi welon z włókien szklanych lub włóknina poliestrowa. Spodnia strona pap modyfikowanych pokryta jest folią z tworzywa sztucznego. Do zalet pap można zaliczyć bardzo wysoką odporność na działanie niskich i wysokich temperatur. W ofercie naszej firmy dostępne są wszystkie rodzaje pap modyfikowanych. Papa modyfikowana SBS

Producenci:

swisspor icopal izobud

Dostawa

Wszystkie produkty składów budowlanych Betor dostępne są bezpośrednio w placówkach firmy w Toruniu, Bydgoszczy i Grudziądzu.

Ponadto świadczymy usługi odpłatnego transportu:
Toruń – samochód dostawczy do 1,5 tony
Bydgoszcz – samochód dostawczy Fiat Fiorino na drobniejsze materiały
Grudziądz – samochód dostawczy Fiat Fiorino na drobniejsze materiały

Nasze oddziały

Betor Składy Budowlane Sp. z o.o. to sieć renomowanych składów budowlanych zlokalizowanych w Toruniu, Bydgoszczy i Grudziądzu. Betor to beton towarowy i ponad 10 tys. różnorodnych materiałów budowlanych i towarów oraz ponad 40 wyspecjalizowanych pracowników, pozostających do Państwa dyspozycji tak, aby sprostać wymaganiom branży budowlanej i móc zostać dostawcą Twojej budowy.

Cenimy w sobie zaangażowanie – naszym klientom doradzamy i pomagamy dobrać odpowiednie do ich zapotrzebowania materiały budowlane.

Toruń

Nasz dział sprzedaży:
ul. Morowowa 6
Toruń

Kontakt:
telefon: 56 648 41 34
email: torun@betor.pl

Godziny otwarcia:
Poniedziałek – Piątek: 7:00 – 16:00
Sobota: 7:00 – 12:00

Bydgoszcz

Nasz dział sprzedaży:
ul. Toruńska 276
Bydgoszcz

Kontakt:
telefon: 52 36 120 59
email: bydgoszcz@betor.pl

Godziny otwarcia:
Poniedziałek – Piątek: 8:00 – 16:00
Sobota: 7:00 – 12:00

Grudziądz

Nasz dział sprzedaży:
Grudziądz-Mniszek
ul. Szosa Toruńska 37A

Kontakt:
telefon: 56 465 17 17
email: grudziadz@betor.pl

Godziny otwarcia:
Poniedziałek – Piątek: 7:00 – 16:00
Sobota: 7:00 – 13:00

Papa dachowa – dowiedz się więcej

Papa to bardzo popularny materiał, wykorzystywany do izolacji dachów. Ma różne funkcje ze względu na miejsca ułożenia. Papy wierzchniego krycia stosuje się do pokryć jedno i wielowarstwowych. Podkładowe mają funkcję nie tylko pokrycia dachu, ale również izolacji przeciwwilgociowej i wodoszczelnej. Stosuje się je na powierzchnie nowe oraz starsze, które są poddane renowacji. Papy izolacyjne najczęściej występują jako spodnie warstwy bitumicznych pokryć dachowych i wielowarstwowych izolacji wodnych. Papy wentylacyjne stosuje się tam, gdzie jest potrzeba wentylowania podłoża.

Papa to materiał wielowarstwowy. Dół stanowi warstwa folii, wykonana z tworzywa sztucznego, czasem z dodatkiem posypki mineralnej lub talku. To folia adhezyjna, zdejmowana podczas układania papy. Zapobiega jej zrolowaniu pod wpływem wysokiej temperatury. Kolejna część to masa powłokowa (asfalt modyfikowany), odporna na czynniki atmosferyczne, promienie słoneczne oraz odkształcenia. Osnowa papy to jej wkładka nośna, nasycona materiałem bitumicznym. Jest wyjątkowo odporna. Zwieńczeniem materiału jest posypka mineralna. To najczęściej piasek kwarcowy, naturalny lub barwiony łupek drobno lub gruboziarnisty.

Każdy gatunek papy jest materiałem lekkim i łatwym do ułożenia. Można je stosować na dachach o różnych kształtach, nawet w budynkach skomplikowanych architektonicznie. Papy mogą stanowić pokrycie tymczasowe, do czasu zastosowania materiału właściwego, jednak nadają się również do wieloletniej eksploatacji. To materiał bardzo trwały i odporny na warunki klimatyczne, jak również wygodny podczas robót dekarskich ? forma rolki pozwala na swobodne przycinanie i łączenie poszczególnych fragmentów, papę można również dowolnie wywijać bez uszczerbku dla jej powierzchni.

Sprawdź nasze inne produkty: