Płyty tarasowe


Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą płyt tarasowych. Posiadamy duży wybór także innych materiałów budowlanych. Wszystko czego potrzebujesz kupisz u nas w jednym miejscu. W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

Płyty tarasowe – dowiedz się więcej


Budując taras trzeba zmierzyć się z wyborem odpowiedniej nawierzchni. Do dyspozycji inwestorzy mają między innymi drewno, tworzywo sztuczne imitujące drewno, płytki ceramiczne, kostkę brukową, płyty tarasowe kamienne, klinkier, betonowe płyty tarasowe oraz płyty betonowe, imitujące kamień. Wybór odpowiedniego rozwiązania to nie tylko kwestia estetyki, ale również konstrukcji tarasu, jego usytuowanie, spójności z otoczeniem oraz ceny.

Dobrym rozwiązaniem są płyty tarasowe. Zwykle stosuje się je przy projektowaniu przestrzeni wokół domu i w ogrodzie. Mają wiele wymiarów i kształtów, dlatego bywają elementem aranżacji zarówno na niewielkim obszarze, jak i większych powierzchniach, typu podjazd, plac, czy miejsca użyteczności publicznej. Płyty tarasowe to rozwiązanie estetyczne i trwałe, dlatego coraz częściej stosuje się je przy nowoczesnym budownictwie. Można je nabyć w różnych fakturach kostki aby zróżnicować aranżacje. Dzięki bogactwu form i kolorów można uzyskać modny, ciekawy efekt. Płyty tarasowe powinny charakteryzować się mrozoodpornością, antypoślizgowością i odpowiednią twardością, która chroni je przed uszkodzeniami mechanicznymi. Występują w różnych wariantach.

Płyty tarasowe betonowe są bardzo trwałe i mniej podatne na ścieranie. Można je nabyć również w wersji imitującej kamień. Dobrze komponują się z kostką granitową, kamieniem naturalnym oraz grysem itp. Z kolei gres jest bardzo odporny na czynniki zewnętrzne, zwłaszcza mróz. Charakteryzuje się bardzo niską nasiąkliwością. Można go kupić w formie gładkiej lub chropowatej. Za bardzo trwały uchodzi również klinkier. Płyty tarasowe z kamienia naturalnego to prawdziwa gratka dla estetów. Przy ich produkcji stosuje się kamień naturalny: granit, bazalt, sjenit, porfir, wapienie oraz piaskowce.

Płyty tarasowe wymagają impregnacji środkami, dostosowanymi do wybranego podłoża. Środki do impregnacji zapobiegają powstawaniu plam, przeciwdziałają również wykwitom. Przed impregnowaniem płytki należy dokładnie oczyścić z brudu.

Płyty tarasowe


Skontaktuj się z naszym sprzedawcą

Toruń

Formularz kontaktowy (Toruń)

Bydgoszcz

Formularz kontaktowy (Bydgoszcz)

Grudziądz

Formularz kontaktowy (Grudziądz)