Pokrycia dachowe

Dachówka ceramiczna (falista)

Dachówki ceramiczne to jeden z najładniejszych i najbardziej lubianych materiałów do wykańczania dachu. Wytwarza się je z wyselekcjonowanej gliny, a po uformowaniu wypala w specjalnych piecach. Mogą mieć naturalną, ceglastoczerwoną barwę lub inny kolor, nadany przez barwienie gliny albo w procesie angobowania lub glazurowania. Większość modeli to dachówki zakładkowe: mają one wyprofilowane zamki, które ułatwiają łączenie i poprawiają szczelność pokrycia. W ofercie naszej firmy dostępne są wszystkie rodzaje dachówek ceramicznych.

     

Dachówka (karpiówka)

Karpiówka to Klasyczna dachówka o kroju zaokrąglonym, nadaje dachom klasycznego uroku,
wąska, skromna i jednocześnie nad wyraz elegancka w swej formie, ma największy zakres zastosowania a tym samym optycznie powiększa powierzchnie dachowe. W ofercie naszej firmy dostępne są wszystkie rodzaje karpiówki ceramicznej jak i betonowej.

  

Dachówka cementowa

Dachówki cementowe nie odbiegają zbytnio wyglądem od ceramicznych i trzeba mieć naprawdę spore doświadczenie, by z daleka je od nich odróżnić. Formuje się je z barwionej masy cementowej, a po uformowaniu i wysezonowaniu w specjalnych komorach maluje farbą akrylową. Konstrukcja oraz wzory dachówek cementowych nawiązują do dachówek ceramicznych. Wśród rozmaitych modeli są także zakładkowe esówki, marsylki i płaskie karpiówki. Podobne są również elementy uzupełniające: gąsiory, dachówki okapowe, boczne czy wentylacyjne. Zasady montażu dachówek cementowych są niemal identyczne, jak ceramicznych.

Blachodachówka

Blachodachówka jest pokryciem dachowym spełniającym wysokie wymagania estetyczne. Jej zaletą jest mały ciężar, nie wymaga wzmocnienia konstrukcji dachu, jak w przypadku pokryć ceramicznych lub betonowych. Kolejnym jej atutem jest elegancja, trwałość materiału, przy jednocześnie niskiej cenie. W ofercie naszej firmy są różne rodzaje blachodachówki oraz blach trapezowych i akcesoriów.

     

Bitumiczne pokrycia dachu (papa tradycyjna)

Papa tradycyjna to produkt na bazie masy powłokowej złożonej z asfaltu oksydowanego i wypełniacza mineralnego, osnowy w postaci tektury budowlanej lub welonu z włókien szklanych oraz posypki mineralnej. W przypadku papy asfaltowej na tekturze budowlanej, osnowa przed naniesieniem masy powłokowej jest nasączana asfaltem impregnacyjnym. Zaletą pap tradycyjnych jest stosunkowo niska cena.W ofercie naszej firmy dostępne są wszystkie rodzaje pap tradycyjnych.

  

Papa oksydowana

Papa oksydowana to produkt na bazie masy powłokowej złożonej z asfaltu oksydowanego i wypełniacza mineralnego, osnowy w postaci tektury budowlanej lub włókniny poliestrowej oraz posypki mineralnej. Spodnia strona pap termozgrzewalnych pokryta jest folią z tworzywa sztucznego. Do zalet pap zgrzewalnych należy zaliczyć znacznie większą zawartość asfaltu w porównaniu do pap tradycyjnych, brak konieczności używania dodatkowych materiałów podczas montażu jak lepiki, a w przypadku pap na tkaninie szklanej, bądź włóknienie poliestrowej, znacznie większą wytrzymałość mechaniczną w porównaniu do pap tradycyjnych.
W ofercie naszej firmy dostępne są wszystkie rodzaje pap oksydowanych.

  

Papa modyfikowana SBS

Papa modyfikowana SBS to produkt na bazie masy powłokowej z asfaltu modyfikowanego elastomerem SBS, wypełniacza mineralnego oraz posypki mineralnej. Osnowę pap stanowi welon z włókien szklanych lub włóknina poliestrowa. Spodnia strona pap modyfikowanych pokryta jest folią z tworzywa sztucznego. Do zalet pap można zaliczyć bardzo wysoką odporność na działanie niskich i wysokich temperatur. W ofercie naszej firmy dostępne są wszystkie rodzaje pap modyfikowanych.

     

Gonty

Gonty bitumiczne są materiałem odpowiednim dla każdego rodzaju budynków mieszkalnych i przemysłowych, domów letniskowych, altanek, a jedynym warunkiem, ich stosowania jest dach o spadku przekraczającym 12°. Są materiałem lekkim, łatwym w montażu, o dużej trwałości, szerokim wyborze kolorów i kształtów. W ofercie naszej firmy dostępne są wszystkie rodzaje gontów bitumicznych.

  

Okna dachowe

Okna dachowe są montowane bezpośrednio w połaci dachu. Produkowane są najczęściej na ramie drewnianej z obróbkami z blachy aluminiowej, choć spotyka się również dachowe okna plastikowe. Zastosowanie okien w połaci dachu jako doświetlenie poddasza jest rozwiązaniem tańszym niż okno tradycyjne wykonane razem z lukarną czyli dodatkowym daszkiem. Dają również więcej światła niż okna pionowe o takiej samej powierzchni szyby. Okna dachowe mają szereg dodatkowych akcesoriów takich, jak rolety lub żaluzje wewnętrzne a nawet rolety zewnętrzne montowane na ramie okna, które przeciwdziałają nadmiernemu nagrzewaniu szyby w letnim słońcu. Okna mogą być montowane przy wszystkich rodzajach pokrycia dachu, ale inne kołnierze uszczelniające należy wybrać dla dachu krytego papą lub gontem bitumicznym a inne dla dachówki czy blachy dachówkopodobnej. Okna można grupować w dachu po kilka obok siebie zarówno w pionie jak i w poziomie, ale również wtedy należy zastosować specjalne kołnierze uszczelniające okna, przewidziane dla okien zgrupowanych. Okno dachowe bardzo łatwo zamontować również w już istniejącym dachu wyjmując kilka dachówek i przykręcając je do krokwi. Firma BETOR Składy Budowlane Sp. z o.o. jest dystrybutorem okien dachowych STARLITE.