Produkcja

ELIMINACJE KONKURSU POWER CONCRETE 2012 - KRAKÓW

 

 

Opublikowano 7 paź 2012

Zespół Lafarge Cement Małogoszcz kierowany przez Pawła Madeja - ze średnią wytrzymałością 43MPa i różnicą sięgającą 0,7 MPa - zwyciężył w eliminacjach II Konkursu Power Concrete 2012, które 17 września 2012 r. rozegrano na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Ceramiki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.
Konkurs Power Concrete -- organizowany przez Stowarzyszenie Producentów Cementu -- po raz pierwszy odbył się w 2010 roku podczas konferencji Dni Betonu. Wtedy zadaniem uczestników było wyprodukowanie betonu o jak najwyższej wytrzymałości na ściskanie. Zadaniem drugiej edycji konkursu było osiągnięcie 43 MPa średniej wytrzymałości na ściskanie liczonej z trzech próbek

 


 

FINAŁ KONKURSU POWER CONCRETE 2012 - WISŁA

 

Opublikowano 9 paź 2012

Na zakończenie pierwszego dnia konferencji Dni Betonu, 8 października 2012 r., odbył się finał konkursu Power Concrete. Zadaniem finalistów było wyprodukowanie takiego betonu, którego średnia wytrzymałość na ściskanie z trzech próbek, będzie wynosiła 43 MPa. To zadanie najlepiej wykonał zespół reprezentowany przez Łukasza Dudę, technologa Chryso Polska, który osiągnął zdaną średnią.
Wyniki finału konkursu Power Concrete 2012 były następujące:
1. CHRYSO POLSKA -- Łukasz Duda (średnia pomiarów 43 MPa)
2. SCHOMBURG POLSKA -- Michał Oleksik (średnia pomiarów 42 MPa)
3. LAFARGE CEMENT MAŁOGOSZCZ -- Paweł Madej (średnia pomiarów 42 MPa)
4. CEMEX POLSKA - Piotr Górak (średnia pomiarów 44 MPa)
5. BETOR SKŁADY BUDOWLANE -- Adrian Świtalski (średnia pomiarów 41 MPa)