Bloki wapienno-piaskowe SILKA - BETOR Toruń Bydgoszcz Grudziądz
Skontaktuj się z naszym sprzedawcą:

Bloki wapienno-piaskowe SILKA

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą bloków wapienno-piaskowych SILKA. Posiadamy duży wybór także innych materiałów budowlanych. Wszystko czego potrzebujesz kupisz u nas w jednym miejscu. W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

Dostawa

Wszystkie produkty składów budowlanych Betor dostępne są bezpośrednio w placówkach firmy w Toruniu, Bydgoszczy i Grudziądzu.

Ponadto świadczymy usługi odpłatnego transportu:
Toruń – samochód dostawczy do 1,5 tony
Bydgoszcz – samochód dostawczy Fiat Fiorino na drobniejsze materiały
Grudziądz – samochód dostawczy Fiat Fiorino na drobniejsze materiały

Nasze oddziały

Betor Składy Budowlane Sp. z o.o. to sieć renomowanych składów budowlanych zlokalizowanych w Toruniu, Bydgoszczy i Grudziądzu. Betor to beton towarowy i ponad 10 tys. różnorodnych materiałów budowlanych i towarów oraz ponad 40 wyspecjalizowanych pracowników, pozostających do Państwa dyspozycji tak, aby sprostać wymaganiom branży budowlanej i móc zostać dostawcą Twojej budowy.

Cenimy w sobie zaangażowanie – naszym klientom doradzamy i pomagamy dobrać odpowiednie do ich zapotrzebowania materiały budowlane.

Toruń

Nasz dział sprzedaży:
ul. Morowowa 6
Toruń

Kontakt:
telefon: 56 648 41 34
email: torun@betor.pl

Godziny otwarcia:
Poniedziałek – Piątek: 7:00 – 16:00
Sobota: 7:00 – 12:00

Bydgoszcz

Nasz dział sprzedaży:
ul. Toruńska 276
Bydgoszcz

Kontakt:
telefon: 52 36 120 59
email: bydgoszcz@betor.pl

Godziny otwarcia:
Poniedziałek – Piątek: 8:00 – 16:00
Sobota: 7:00 – 12:00

Grudziądz

Nasz dział sprzedaży:
Grudziądz-Mniszek
ul. Szosa Toruńska 37A

Kontakt:
telefon: 56 465 17 17
email: grudziadz@betor.pl

Godziny otwarcia:
Poniedziałek – Piątek: 7:00 – 16:00
Sobota: 7:00 – 13:00

Silka- dowiedz się więcej

Bloki wapienno-piaskowe SILKA, zwane również repliką piaskowca, to całkowicie naturalny materiał, stosowany w budownictwie. Zawierają tylko trzy składniki: piasek kwarcowy, wapno i wodę, do których nie dodaje się żadnych sztucznych elementów. Proces ich produkcji jest jednym z najbardziej energooszczędnych spośród wszystkich materiałów budowlanych. Energia, jaką się zużywa, jest stosowana głównie do hartowania bloków poprzez działanie gorącej pary wodnej pod dużym ciśnieniem. Elementy słabe, nie spełniające wymagań, są przeznaczone na gruz, który wykorzystuje się na przykład do utwardzania dróg. Niewielka ilość odpadów, jaka powstaje (głównie przy docinaniu bloczków) ma charakter neutralny dla środowiska.

SILKA stosowane są do wznoszenia ścian wewnętrznych oraz zewnętrznych murowanych z ociepleniem. Murowanie ścian z bloków wapienno-piaskowych nie wymaga zastosowania specjalistycznego sprzętu, ponieważ materiał jest produkowany z myślą o jak najskuteczniejszym usprawnieniu procesu budowy. Prace ułatwiają specjalne uchwyty montażowe, profilowana powierzchnia czołowa oraz duża dokładność wymiarowa. Wysoka wytrzymałość murów z bloków SILKA pozwala na wznoszenia budynków wysokich bez udziału konstrukcji stalowych i żelbetowych.

Lista zalet tego materiału budowlanego jest długa. Ściany z bloków wapienno-piaskowych charakteryzują się dużą zdolnością do akumulacji ciepła oraz wysoką paroprzepuszczalnością. Brak szkodliwych substancji, stosowanych na etapie produkcji sprawia, że materiał jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia. Bloki zapewniają również komfort akustyczny, chronią przed wilgocią, oraz dają bezpieczeństwo pożarowe, wynikające z wysokiej odporności ogniowej przegród. Dodatkowym atutem jest relatywnie niski koszt produkcji i transportu na budowę oraz ograniczenie kosztów robocizny przez krótki czas murowania.

Sprawdź nasze inne produkty: