Suporeks beton komórkowy - BETOR Toruń Bydgoszcz Grudziądz
Skontaktuj się z naszym sprzedawcą:

Suporeks

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą betonu komórkowego Suporeks. Posiadamy duży wybór także innych materiałów budowlanych. Wszystko czego potrzebujesz kupisz u nas w jednym miejscu. W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

Dostawa

Wszystkie produkty składów budowlanych Betor dostępne są bezpośrednio w placówkach firmy w Toruniu, Bydgoszczy i Grudziądzu.

Ponadto świadczymy usługi odpłatnego transportu:
Toruń – samochód dostawczy do 1,5 tony
Bydgoszcz – samochód dostawczy Fiat Fiorino na drobniejsze materiały
Grudziądz – samochód dostawczy Fiat Fiorino na drobniejsze materiały

Nasze oddziały

Betor Składy Budowlane Sp. z o.o. to sieć renomowanych składów budowlanych zlokalizowanych w Toruniu, Bydgoszczy i Grudziądzu. Betor to beton towarowy i ponad 10 tys. różnorodnych materiałów budowlanych i towarów oraz ponad 40 wyspecjalizowanych pracowników, pozostających do Państwa dyspozycji tak, aby sprostać wymaganiom branży budowlanej i móc zostać dostawcą Twojej budowy.

Cenimy w sobie zaangażowanie – naszym klientom doradzamy i pomagamy dobrać odpowiednie do ich zapotrzebowania materiały budowlane.

Toruń

Nasz dział sprzedaży:
ul. Morowowa 6
Toruń

Kontakt:
telefon: 56 648 41 34
email: torun@betor.pl

Godziny otwarcia:
Poniedziałek – Piątek: 7:00 – 16:00
Sobota: 7:00 – 12:00

Bydgoszcz

Nasz dział sprzedaży:
ul. Toruńska 276
Bydgoszcz

Kontakt:
telefon: 52 36 120 59
email: bydgoszcz@betor.pl

Godziny otwarcia:
Poniedziałek – Piątek: 8:00 – 16:00
Sobota: 7:00 – 12:00

Grudziądz

Nasz dział sprzedaży:
Grudziądz-Mniszek
ul. Szosa Toruńska 37A

Kontakt:
telefon: 56 465 17 17
email: grudziadz@betor.pl

Godziny otwarcia:
Poniedziałek – Piątek: 7:00 – 16:00
Sobota: 7:00 – 13:00

Suporeks – dowiedz się więcej

Suporeks to marka betonu komórkowego, produkowanego z wapna, cementu oraz piasku. Niektóre zakłady zamiast cementu wykorzystują również pyły z elektrowni. W procesie produkcji stosuje się także proszek aluminiowy, który podczas rozkładu napowietrza mieszankę. Dodatkowo autoklawizacja produktu powoduje powstawanie dużej ilości bąbelków powietrza. Z jednej strony skutkuje to spadkiem gęstości materiału, z drugiej wzrostem ciepłochronności. Do wytworzenia betonu komórkowego stosuje się surowce, występujące w praktycznie nieograniczonych ilościach. W całym procesie produkcji nie powstają żadne szkodliwe substancje.

Beton komórkowy kojarzy się głównie z budową ścian zewnętrznych domu. Można go jednak wykorzystać na wielu etapach prac, od ścian piwnic, aż po wykończenie wnętrz. Niektóre bloczki o dużej wytrzymałości nadadzą się do oparcia na nich nawet całego ciężaru domu. Stosując suporeks przy wykonywaniu ścian piwnic, należy zadbać o ich właściwą ochronę przeciwwilgociową lub przeciwwodną.

Beton komórkowy jest materiałem ciepłym, lekkim a także przyjaznym dla ludzi i środowiska. Wyjątkowo skutecznie opiera się grzybom oraz pleśniom. Posiada zdolność do pochłaniania nadmiaru wilgoci i oddawania jej, przez co pomieszczenie, w którym go zastosowano ma specyficzny mikroklimat. Warto więc stosować go wszędzie tam, gdzie jest to możliwe. Jeśli będzie on elementem dominującym przy budowie, całość działań powinna przebiegać zdecydowanie szybciej niż przy mieszaniu ze sobą wielu materiałów budowlanych. Należy pamiętać o właściwym doborze zaprawy, uzależnionym od gęstości materiału. Najlepszym rozwiązaniem jest zaprawa ciepłochronna o nieco mniejszej wytrzymałości, ale większej elastyczności.

Sprawdź nasze inne produkty: