Bloczki wapienno-piaskowe


Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą bloczków wapienno-piaskowych. Posiadamy duży wybór także innych materiałów budowlanych. Wszystko czego potrzebujesz kupisz u nas w jednym miejscu. W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

Popularne rodzaje


Bloczki wapienno-piaskowe wykorzystywane są do budowania zarówno ścian konstrukcyjnych, nośnych, osłonowych oraz działowych. Najpopularniejsze z nich prezentujemy niżej:
Lp. Rodzaj bloczka Klasa Przeznaczenie Zdjęcie
1 BLOCZEK WAP.-PIASK. 1/2 NP 24 KL.20 Jest to element połówkowy do bloczków grubości 24cm. Ułatwia proste wykonanie przewiązania murarskiego w narożniku. Stosowanie bloczka SILIKAT 1/2 NP24 ułatwia wykonanie ściany bez dodatkowych docięć.  BLOCZEK WAP.-PIASK. 1/2 NP 24
2 BLOCZEK WAP.-PIASK. 3 NFD KL.15 Ściany konstrukcyjne, nośne, osłonowe, działowe  BLOCZEK WAP.-PIASK. 3 NFD
3 BLOCZEK WAP.-PIASK. 6 NFD KL.15 Ściany konstrukcyjne zewnętrzne i wewnętrzne, nośne, ściany ścian wielowarstwowych z zastosowaniem materiałów termoizolacyjnych.  BLOCZEK WAP.-PIASK. 3 NFD
4 BLOCZEK WAP.-PIASK. FMD 80 KL.15 Ściany konstrukcyjne zewnętrzne i wewnętrzne, nośne, ściany ścian wielowarstwowych z zastosowaniem materiałów termoizolacyjnych.
5 BLOCZEK WAP.-PIASK. N  8  80 KL.15 Ściany działowe  BLOCZEK WAP.-PIASK. N  8  80
6 BLOCZEK WAP.-PIASK. N 12 120 KL.15 Ściany działowe  BLOCZEK WAP.-PIASK. N 12 120
7 BLOCZEK WAP.-PIASK. N 18 180 KL.15 Mur dwuwarstwowy, ściany wewnętrzne  BLOCZEK WAP.-PIASK. N 18 180
8 BLOCZEK WAP.-PIASK. N 24 240 KL.15 Ściany nośne  BLOCZEK WAP.-PIASK. N 24 240

Bloczki wapienno-piaskowe – dowiedz się więcej


Jednym z bardziej popularnych materiałów budowlanych jest bloczek. Podobnie jak cegły i pustaki jest stosowany do murowania ścian konstrukcyjnych zewnętrznych i wewnętrznych, działowych oraz fundamentów. Zwyczajowo, bloczki produkuje się w kształcie prostopadłościanu. Ich wielkość jest zróżnicowana i najczęściej stanowi wielokrotność jednego lub dwóch wymiarów podstawy cegły ceramicznej pełnej czyli 12 × 25 cm. Podobnie jak i pozostałe materiały budowlane bloczki wapienno-piaskowe produkowane są o różnej, określonej wytrzymałości mechanicznej. Określa się ją za pomocą klasy, np. klasa 20 oznacza wyrób o wytrzymałości na ściskanie 20 MPa. Wszystkie typy bloczków przechodzą drobiazgowe testy jakości zanim znajdą swego nabywcę.