Dachówka


Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na dachówki. Posiadamy duży wybór także innych materiałów budowlanych. Wszystko czego potrzebujesz kupisz u nas w jednym miejscu. W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

Producenci


dachowka koramic

 

Jeżeli są Państwo zainteresowani zakupem dachówki, prosimy o skontaktowanie się z naszym sprzedawcą, w celu ustalenia indywidualnych warunków sprzedaży.

Dachówka – dowiedz się więcej


Dachówki to piękna ozdoba dachu, jak również całego budynku. Cenione są nie tylko ze względu na estetykę, ale przede wszystkim trwałość. Występują w wielu kształtach i kolorach, dzięki czemu można dowolnie zaaranżować dach, bez względu na wybrany styl architektoniczny. Nie tylko łatwo się je zakłada, ale również szybko wymienia poszczególne elementy konstrukcji. Decydując się na to pokrycie, warto uściślić, czy chodzi nam o dachówki betonowe czy ceramiczne. Jedne i drugie są bardzo trwałe, ich żywotność ocenia się na około 100 lat. Bywają i starsze, które nadal są szczelne. Dachówki to jedno z najstarszych rodzajów pokrycia, stosowane już w starożytności. Dość często stosowano je w średniowieczu w związku z ogromnym zagrożeniem pożarowym.

Dachówki ceramiczne i betonowe różnią się od siebie wyłącznie detalami. Różnicę widzi głównie dekarz – dachówki betonowe mają większą tolerancję nasuwu jednej na drugą. Dachówki ceramiczne wymagają bardziej precyzyjnego łatowania. Zarówno w jednej, jak i drugiej kategorii znajdziemy dachówki płaskie i profilowane. Jednak beton ma swoją strukturę nieco bardziej porowatą niż mocno wypalana glina. Dla estetów, wyczulonych na takie niuanse, z pomocą przychodzą nowoczesne technologie, ponieważ dachówki betonowe można wygładzić. Dachówki ceramiczne z reguły występują w szerokiej gamie kolorystycznej. Betonowe zwykle można nabyć w klasycznych kolorach grafitu, czerni, czerwieni czy odcieniach cegły.

Beton ze względu na jego proces produkcji jest materiałem nieco tańszym od ceramiki. Dachówki betonowe dojrzewają w specjalnych komorach w temperaturze około 60 stopni. Dachówki ceramiczne wypala się w temperaturze około 1000 stopni Celsjusza. Fabryka dachówek betonowych zużywa więc do 70 proc. mniej energii podczas procesu produkcji niż fabryka dachówek ceramicznych. Bez względu na to, czy inwestor wybierze dach błyszczący, ceramiczny, czy bardziej porowaty z betonu, ma gwarancję właściwej ochrony domu, również przed przegrzaniem poddasza.