Fuga / spoina


Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą fug i spoin. Posiadamy duży wybór także innych materiałów budowlanych. Wszystko czego potrzebujesz kupisz u nas w jednym miejscu. W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

W naszej ofercie


Lp. Nazwa Przeznaczenie Zdjęcie
1 Fuga Mapei Ultracolor Plus Stosowane do wewnątrz i na zewnątrz, na posadzki i ściany z każdego rodzaju płytek ceramicznych, do terakoty, kamienia naturalnego (marmuru, granitu, konglomeratu), mozaiki szklanej i marmurowej.

Posiada właściwości hydrofobowe – nie absorbuje wody, dzięki czemu w jej strukturę nie wsiąkają zabrudzenia. Aktywnie chroni szczeliny między płytkami przed rozwojem pleśni i grzybów.

Fuga Mapei Ultracolor Plus
Beż 132
(5 kg)
Czekolada 144
(5 kg)
2 Spoina/ Fuga CERESIT CE 40 Zaprawa wodoodporna, elastyczna, odporna na zabrudzenia zaprawa do spoin o szerokości do 8 mm.
Szybsze mycie i wiązanie w płytkach gresowych i ceramicznych, wysoka odporność na pęknięcia i ścieranie, trwały i intensywny kolor bez wykwitów, odporna na zabrudzenia, odporna na wnikanie wody, o bardzo dobrych parametrach roboczych, posiada potrójną ochronę przeciw grzybom i pleśni, łatwa aplikacja i profilowanie, aktywne zbrojenie włóknami.
Przeznaczona do kuchni, łazienek, balkonów i tarasów.
Dzięki Technologii Silica Active spoina CE 40 posiada optymalny czas wiązania i mycia w płytkach gresowych i ceramicznych.
spoina ceresit CE 40
Antracyt/Antracite 13
(2 kg), (5 kg)
Beż/Bahama 43
(5kg)
Brąz ciemny/Chocolate 58
(2kg), (5kg)
Brąz/Terra 55
(5kg)
Ceglasta/klinkier 49
(2 kg)
Grafit/graphite 16
(2 kg), (5 kg)
Jaśmin/Jasmine 40
(2 kg), (5 kg)
Kakao/Cocoa 52
(2 kg), (5 kg)
Karmel/Caramel 46
(2 kg), (5 kg)
Manhattan 10
(2 kg)
Natura 41
(2kg), (5 kg)
Siena 47
(2 kg), (5 kg)
Srebrnoszara/Silver 04
(5 kg)
Szara/Gray 07
(2 kg), (5 kg)
Toffi 44
(2 kg)

Fugowanie (spoinowanie) – dowiedz się więcej


Nie każda przestrzeń do remontu jest łatwa w dostępie. Jednym z bardziej problematycznych miejsc jest fuga, czyli spoina. To zwykle barwne, ozdobne wykończenie połączeń elementów, na przykład cegieł, kamieni, glazury lub terakoty. Szczelinę między łączonymi elementami zwykle wypełnia się całkowicie lub częściowo zaprawą budowlaną. Dobrze dobrana zaprawa może stanowić dodatkowy element dekoracyjny. Fugi do płytek są więc zupełnie odrębnym, ważnym materiałem wykończeniowym. Mają różne odmiany, w zależności od składu chemicznego, jaki zastosował producent.

Fachowy wybór fug to nie tylko dobry efekt estetyczny, ale również gwarancja, że przez wiele lat spoiny nie trzeba będzie poprawiać. Wystarczy w miarę regularna pielęgnacja. Dobór materiału do fug to przede wszystkim dostosowanie go do różnego rodzaju powierzchni. Inne stosuje się w pomieszczeniach zamkniętych, inne na zewnątrz. Przy tarasach i elewacjach zewnętrznych najlepiej sprawdzą się spoiny mrozoodporne, które nie chłoną wody. Na zewnątrz warto też zadbać o to, by szczeliny pomiędzy płytkami były nieco szersze niż we wnętrzach. Do powierzchni zewnętrznych poleca się również fugi z włóknami, z dodatkiem trasu. Dzięki temu nie powstają różnego typu wykwity w klinkierce, które mogą doprowadzić do uszkodzenia płytek.

Pomieszczenia wewnętrzne to prostsze wyzwanie. Tam, gdzie podłoga jest narażona na zabrudzenia, ze względów praktycznych warto zastosować fugi w kolorach ciemniejszych. To dobre rozwiązanie na przykład w kuchni, łazience czy piwnicy. Miejsca te ze względu na wyższą wilgotność w okolicach zlewu wymagają dodatkowego zabezpieczenia przeciwko pleśniom i grzybom. Trwałość markowych fug to obecnie nawet kilkanaście lat. Żywotność przedłuża impregnacja spoin. Impregnat to preparat bezbarwny, niewidoczny, nie zmieniający koloru fugi. Pierwszą impregnację warto wykonać zaraz po położeniu płytek. Dobry impregnat daje gwarancję, że nowa spoina dobrze się ułoży i stworzy całość ze starą.