Kleje do glazury


Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na kleje do glazury. Posiadamy duży wybór także innych materiałów budowlanych. Wszystko czego potrzebujesz kupisz u nas w jednym miejscu. W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

Różne rodzaje klejów do glazury


Lp. Nazwa Przeznaczenie Zdjęcie
1 Klej uniwersalny do płytek A136 Uniwersalny klej do płytek A136 przeznaczony do przyklejania ściennych i podłogowych płytek ceramicznych (glazury, terakoty) narażonych na typowe niskie obciążenia. Do użycia na sztywne podłoże, wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. W przypadku spodziewanych dużych obciążeń użytkowych zalecane są inne kleje z systemu GEA. Klej uniwersalny do płytek A136
2 ZIMO-KLEJ Zimoklej pozwala na wykonywanie prac dociepleniowych, klejenie płytek oraz wykonywania wylewek samopoziomujących w okresie obniżonych temperatur. Preparat stosuje się do -8ºC

Kleje do glazury – dowiedz się więcej


Właściwie dobrany klej to zdecydowanie mniej pracy przy montażu płytek. Szeroki wybór klejów, jakie można użyć nie ułatwia zadania w wyborze tego idealnego. Warto pamiętać, że właściwości użytkowe klejów do płytek są ściśle związane z ich parametrami. Do najważniejszych należą przyczepność, elastyczność i odkształcalność. Każda z nich ma swoje specjalne oznaczenie, które producent umieszcza na opakowaniu. Niezbędne informacje na temat kleju znajdziemy u doradcy handlowego lub na opakowaniu, bardziej szczegółowe dane możemy znaleźć na technicznej karcie produktu lub bezpośrednio u producenta.

Kupując klej, warto przemyśleć trzy kwestie. Przede wszystkim rodzaj powierzchni, na której kładziemy płytki, szczególnie rodzaj tynku. Ważne jest również miejsce montażu, uściślenie, czy będzie to ściana, czy podłoga plus określenie czy płytki będą montowane wewnątrz, czy na zewnątrz. Warto przeanalizować również warunki, w jakich płytki będą użytkowane, czy będą wystawione na duże różnice temperatur czy na przykład sporą wilgotność. Do płytek, mocowanych wewnątrz pomieszczeń wystarczy dobry klej wodoodporny. Jednak te, które będą na zewnątrz, potrzebują innego spoiwa. Najlepiej o właściwościach wodoodpornych, mrozoodpornych i odkształcalnych – ta ostatnia cecha przydaje się zwłaszcza wtedy, kiedy układana powierzchnia ma być duża. Do ścian poleca się zwykle klej o zmniejszonym spływie. Jeśli remont nie powinien trwać długo, dobrze jest poszukać kleju, który dodatkowo szybko schnie.

Do tynków cementowych, cementowo-wapiennych, wapiennych, gipsowych oraz betonów ściennych wystarczy klej zwykły, normalnie wiążący. Mocowanie płytek na płytach kartonowo-gipsowych wymaga kleju cementowego zwykłego, normalnie wiążącego, ewentualnie po wcześniejszym nałożeniu emulsji gruntującej. Klejąc płytki na starą glazurę należy wybrać klej o podwyższonej przyczepności. Większość klejów nie nastręcza problemów przy aplikacji nawet osobom, które rzadko remontują bez pomocy ekipy.