Tynki gipsowe
Toruń, Bydgoszcz, Grudziądz


Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na tynki gipsowe. Posiadamy duży wybór także innych materiałów budowlanych. Wszystko czego potrzebujesz kupisz u nas w jednym miejscu. W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

Różne rodzaje tynków gipsowych


Lp. Nazwa Przeznaczenie Zdjęcie
1 Tynk cienkowarstwowy E baranek (tynk do desek) 1,0 mm 25KG Tynk Ceresit CT 60 o fakturze kamyczkowej, służy do wykonywania cienkowarstwowych wypraw tynkarskich na podłożach betonowych, tradycyjnych tynkach, podłożach gipsowych oraz na płytach wiórowych, gipsowo-kartonowych itp.
Zaleca się stosowanie tynku CT 60 jako wyprawy elewacyjnej w złożonych systemach Ceresit Ceretherm ocieplania ścian zewnętrznych budynków (ETICS) z zastosowaniem płyt styropianowych.
Tynk cienkowarstwowy E baranek

Tynki gipsowe – dowiedz się więcej


Tynki gipsowe to jedna z propozycji do wykończenia sufitów i ścian wewnątrz pomieszczenia. Jest to zaprawa tynkarska, którą przed zastosowaniem miesza się z wodą. Gips to wyjątkowo popularny i skuteczny materiał. Stosowano go już w starożytności, na przykład w antycznej Anatolii oraz Egipcie. Już wtedy znajdował zastosowanie w budownictwie, architekturze i sztuce. Obecnie jest wykorzystywany w budownictwie i w pracach remontowo-wykończeniowych. Spoiwa i wyroby gipsowe mają również zastosowanie w ceramice, medycynie oraz chemii.

Najczęściej tynk gipsowy jest wybierany do wykończeń we wnętrzach. Decyzja ta jest poparta licznymi zaletami produktu. Tynki gipsowe są łatwe do układania. Co więcej, nanosi się je szybko i wystarczy tylko jedna warstwa. Nie ma konieczności stosowania gładzi po zastosowani produktu. Tego typu tynki mają również dobrą izolacyjność termiczną. Są także zdrowe przez fakt, że potrafią regulować poziom wilgotności pomieszczeń, poprawiając ich mikroklimat. Tynki gipsowe nie hamują przepływu pary wodnej przez ściany. Chłoną wilgoć, ale też szybko ją oddają, kiedy powietrze robi się bardziej suche. Działają więc jak bufor. Badania wykazały, że chronią również przed rozprzestrzenianiem się ognia – już 2-centymetrowa warstwa tynku potrafi wytrzymać działanie ognia na około 20 minut.

Warto wiedzieć, że tynki gipsowe to cała grupa produktów. Różnią się pomiędzy sobą właściwościami i przeznaczeniem a także sposobem nakładania. Wszystkie właściwości są oznakowane przez producenta specjalnymi symbolami na opakowaniu. Nadają się niemalże do każdego podłoża pod warunkiem, że mają one wystarczającą nośność. Można je stosować nawet w łazienkach pod warunkiem, że wilgotność powietrza nie będzie tam przekraczała 70% i nie będzie się utrzymywała ciągle. Tynki gipsowe nie są polecane w miejscach, gdzie mogą być narażone na uszkodzenia mechaniczne różnego typu, jak warsztat lub garaż. Bardziej sprawdzi się w nich tynk cementowo – wapienny.

Tynki gipsowe


Skontaktuj się z naszym sprzedawcą

Toruń

KIEROWNIK DZ. SPRZEDAŻY
tel: 600 470 602
SPECJALISTA DS. SPRZEDAŻY
tel: 600 470 608
e-mail: torun@betor.pl

Formularz kontaktowy (Toruń)

  Bydgoszcz

  KIEROWNIK DZ. SPRZEDAŻY
  tel: 600 470 618
  SPECJALISTA DS. SPRZEDAŻY
  MATERIAŁÓW
  tel: 600 470 631
  e-mail: bydgoszcz@betor.pl
  SPECJALISTA DS. SPRZEDAŻY
  BETONU
  tel: 600 470 620
  e-mail: a.tyburek@betor.pl

  Formularz kontaktowy (Bydgoszcz)

   Grudziądz

   KIEROWNIK DZ. SPRZEDAŻY
   tel: 600 470 640
   SPECJALISTA DS. SPRZEDAŻY
   tel: 600 470 641
   e-mail: grudziadz@betor.pl

   Formularz kontaktowy (Grudziądz)