Tynki gipsowe


Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na tynki gipsowe. Posiadamy duży wybór także innych materiałów budowlanych. Wszystko czego potrzebujesz kupisz u nas w jednym miejscu. W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

Lista produktów


Lp. Nazwa Przeznaczenie Zdjęcie
1 Tynk mozaikowy CT177

Tynk mozaikowy doskonały do wykonywania ozdobnych elementów oraz większych powierzchni wewnątrz i na zewnątrz budynków. Produkowany w bogatej palecie kolorystycznej.

Szczególnie zalecany do stosowania na elementach budowlanych i architektonicznych narażonych na intensywną eksploatację, zabrudzenia, uszkodzenia np. strefy przyziemia i cokołów, ościeża okien, drzwi itp.

Dzięki swojej odporności na warunki atmosferyczne oraz dużej wytrzymałości udarowej przez długi czas zachowuje najwyższe walory dekoracyjne.

Dodatkowo, tynk Ceresit CT177 posiada zdolność mostkowania drobnych rys i pęknięć.

Tynki gipsowe – dowiedz się więcej


Tynki gipsowe to jedna z propozycji do wykończenia sufitów i ścian wewnątrz pomieszczenia. Jest to zaprawa tynkarska, którą przed zastosowaniem miesza się z wodą. Gips to wyjątkowo popularny i skuteczny materiał. Stosowano go już w starożytności, na przykład w antycznej Anatolii oraz Egipcie. Już wtedy znajdował zastosowanie w budownictwie, architekturze i sztuce. Obecnie jest wykorzystywany w budownictwie i w pracach remontowo-wykończeniowych. Spoiwa i wyroby gipsowe mają również zastosowanie w ceramice, medycynie oraz chemii.

Najczęściej tynk gipsowy jest wybierany do wykończeń we wnętrzach. Decyzja ta jest poparta licznymi zaletami produktu. Tynki gipsowe są łatwe do układania. Co więcej, nanosi się je szybko i wystarczy tylko jedna warstwa. Nie ma konieczności stosowania gładzi po zastosowani produktu. Tego typu tynki mają również dobrą izolacyjność termiczną. Są także zdrowe przez fakt, że potrafią regulować poziom wilgotności pomieszczeń, poprawiając ich mikroklimat. Tynki gipsowe nie hamują przepływu pary wodnej przez ściany. Chłoną wilgoć, ale też szybko ją oddają, kiedy powietrze robi się bardziej suche. Działają więc jak bufor. Badania wykazały, że chronią również przed rozprzestrzenianiem się ognia – już 2-centymetrowa warstwa tynku potrafi wytrzymać działanie ognia na około 20 minut.

Warto wiedzieć, że tynki gipsowe to cała grupa produktów. Różnią się pomiędzy sobą właściwościami i przeznaczeniem a także sposobem nakładania. Wszystkie właściwości są oznakowane przez producenta specjalnymi symbolami na opakowaniu. Nadają się niemalże do każdego podłoża pod warunkiem, że mają one wystarczającą nośność. Można je stosować nawet w łazienkach pod warunkiem, że wilgotność powietrza nie będzie tam przekraczała 70% i nie będzie się utrzymywała ciągle. Tynki gipsowe nie są polecane w miejscach, gdzie mogą być narażone na uszkodzenia mechaniczne różnego typu, jak warsztat lub garaż. Bardziej sprawdzi się w nich tynk cementowo – wapienny.