Tynki maszynowe


Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na tynki maszynowe. Posiadamy duży wybór także innych materiałów budowlanych. Wszystko czego potrzebujesz kupisz u nas w jednym miejscu. W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

Tynki maszynowe – dowiedz się więcej


Tynk elewacyjny to nie tylko element dekoracyjny, mający za zadanie zdobienie fasady domu. To również ochrona ściany przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, rozwojem grzybów czy uszkodzeniami. Jednym z najbardziej popularnych tynków są tynki maszynowe. Sprawdzają się zwłaszcza w przypadku dużych powierzchni i krótkich terminów realizacyjnych. Można je nakładać na różne rodzaje podłoży. Tego typu materiały nie tylko ułatwiają pracę tynkarzy, ale też w znaczny sposób przyspieszają proces realizacji inwestycji. Co więcej, efekt jest wyjątkowo estetyczny, ponieważ położony w ten sposób tynk ma idealną strukturę. Co prawda, tynki nakładane maszynowo wymagają zatrudnienia wykwalifikowanej ekipy, która posiada odpowiedni sprzęt, jednak finalnie taka inwestycja bardzo się opłaca.

Tynki maszynowe najczęściej stosuje się w budownictwie mieszkaniowym, hotelach, szpitalach oraz budynkach użyteczności publicznej. Nadają się nie tylko do pomieszczeń o zwykłej wilgotności powietrza, ale także o podwyższonej, na przykład w kuchni czy łazience. Tego typu tynk nakłada się na ściany i sufit za pomocą specjalnego agregatu. Sprawna ekipa tynkarzy jest w stanie wytynkować nawet 100 m2 dziennie. Tynki gipsowe nakłada się na suchych ścianach lub podłożu z betonu, betonu komórkowego, gipsu czy też cegły ceramicznej. Zwykle najpierw wykonuje się go na suficie, w dalszej kolejności na ścianach. Sprawnie działający agregat nie tylko wygładzi powierzchnię, ale również ją wyrówna.

Do pomieszczeń o większym zawilgoceniu najlepiej sprawdzą się tynki cementowo-wapienne. Stosuje się je na ścianach piwnic, pralni czy łazienek, ze względu na ich częstszy kontakt z wodą. Ten typ tynku powstaje z mieszaniny wody, cementu, piasku oraz wapna. Czasem mieszanki są też wzbogacone różnymi środkami uszlachetniającymi, które zwiększają trwałość i funkcjonalność masy. Dobry jakościowo tynk cementowo-wapienny jest odporny na uszkodzenia. Może stanowić ostateczne podłoże pod malowanie.