Tynki silikonowe


Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na tynki silikonowe. Posiadamy duży wybór także innych materiałów budowlanych. Wszystko czego potrzebujesz kupisz u nas w jednym miejscu. W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

Lista produktów


Lp. Nazwa Przeznaczenie Zdjęcie
1 Tynk mozaikowy CT177

Tynk mozaikowy doskonały do wykonywania ozdobnych elementów oraz większych powierzchni wewnątrz i na zewnątrz budynków. Produkowany w bogatej palecie kolorystycznej.

Szczególnie zalecany do stosowania na elementach budowlanych i architektonicznych narażonych na intensywną eksploatację, zabrudzenia, uszkodzenia np. strefy przyziemia i cokołów, ościeża okien, drzwi itp.

Dzięki swojej odporności na warunki atmosferyczne oraz dużej wytrzymałości udarowej przez długi czas zachowuje najwyższe walory dekoracyjne.

Dodatkowo, tynk Ceresit CT177 posiada zdolność mostkowania drobnych rys i pęknięć.

Tynki silikonowe – dowiedz się więcej


Jednym z najbardziej uniwersalnych tynków jest tynk silikonowy. Jako spoiwo wykorzystuje się w nim żywice silikonowe. Dzięki swoim niezwykłym właściwościom produkt łączy w sobie zalety tynków mineralnych, akrylowych i silikatowych. Jest uważany za produkt najwyższej klasy, głównie ze względu na długą listę zalet, jakie posiada. Tynk silikonowy nie tylko nie nasiąka wodą, ale jest również hydrofobowy. Oznacza to, że woda nie wnika w jego powierzchnię, ale natychmiast spływa. Jest jednocześnie produktem paraprzepuszczalnym, czyli uwalnia wilgoć na zewnątrz. Warto więc zestawić go z podobnie „oddychającymi” materiałami do budowy ścian i ocieplenia (na przykład z wełny mineralnej) i postawić na dobrą wentylację wnętrz.

Wspomniana hydrofobowość sprawia również, że tynk silikonowy jest w naturalny sposób odporny na zabrudzenia. Wystarczy deszcz i zebrane na ścianie zanieczyszczenia spłyną razem z wodą. Cecha ta przydaje się zwłaszcza w dzielnicach, gdzie stosuje się nadal opał niskiej jakości, powodujący zanieczyszczenia oraz smog. Samoczyszcząca się elewacja przetrwa przez wiele lat. Nie ucierpi również jej kolor. Ponieważ coraz więcej producentów dodaje do tynków silikonowych substancje biologicznie aktywne, są one także odporne na rozwój grzybów i glonów. Ma to znaczenie zwłaszcza na północnych ścianach, gdzie zwyczajowo wilgotność jest najwyższa. Warto pomyśleć o tej zalecie również wtedy, gdy planujemy budowę domu w pobliżu lasu.

Ważną cechą tynków silikonowych jest ich elastyczność. Wynika ona z zawartości żywic silikonowych, stanowiących naturalne spoiwo. To one sprawiają, że materiał jest bardzo odporny na rysy i pęknięcia, które bywają efektem na przykład zbyt dużej różnicy temperatur. Pęknięcia mogą pojawić się również w wyniku osiadania budynku lub ewentualnych błędów wykonawczych. Tynki silikonowe są także odporne na uszkodzenia mechaniczne. W tej kategorii lepszą od nich są tylko tynki akrylowe.