Wełna mineralna
Toruń, Bydgoszcz, Grudziądz


Wszystkie materiały budowlane mają swoje określone właściwości przepuszczalności cieplnej. Nie ma jednak takiego, który zapobiegałby utracie ciepła w 100%, stąd potrzeba stosowania dodatkowej izolacji. Najbardziej skuteczną z nich jest wełna mineralna. Jej zdolność izolacyjna wynika z niskiej przewodności cieplnej powietrza, znajdującego się pomiędzy jej włóknami. Wełna mineralna, zarówno skalna, jak i szklana, jest stosowana głównie w budownictwie oraz w energetyce. Stanowi doskonałą izolację termiczną, tłumi drgania jednocześnie ograniczając emisję hałasu. Wyroby z wełny mineralnej stosuje się także do wyciszania hałasów od instalacji wodnej i centralnego ogrzewania a także w tłumikach instalacji wentylacyjnych. W zabezpieczeniach przemysłowych wełną wypełnia się ścianki kabin dźwiękoszczelnych, ekrany dźwiękochłonnoizolacyjne, obudowy oraz osłony maszyn.

Wełna mineralna to produkt ekologiczny i ekonomiczny. Obliczono, że koszt zakupu materiałów izolacyjnych, wykonanych z wełny mineralnej zwraca się już po 2,2 sezonach grzewczych. Produkty te posiadają klasyfikację materiałów niepalnych. Włókna ulegają stopieniu dopiero w ok. 1000?C, co stanowi temperaturę, która panuje w pomieszczeniu podczas drugiej godziny pożaru. W newralgicznych miejscach budynku (dach płaski, konstrukcja nośna budynku) izolacja z wełny mineralnej może zahamować rozprzestrzenianie się ognia w trakcie rozgorzenia.

Z wełny mineralnej skalnej i szklanej można tworzyć wyroby o różnych kształtach, wykończeniu i parametrach użytkowych. To między innymi specjalne kształtki i otuliny do izolowania rur, trwałe płyty pod tynki, płyty do izolowania dachów krytych papą oraz materiały stosowane do ociepleń. Wszystkie te elementy mogą mieć dodatkowo powłoki lub pokrycia, ułatwiają prace budowlane lub stanowią gotowe wykończenie ocieplenia.

Rodzaje wełny


W ofercie posiadamy wszystkie rodzaje wełny mineralnej. Najpopularniejsze z nich prezentujemy niżej:
Wełna mineralna wełna mineralna swisspor
Wełna mineralna skalna wełna mineralna skalna rockwool

paroc

Dostawa


Wszystkie produkty składów budowlanych Betor dostępne są bezpośrednio w placówkach firmy w Toruniu, Bydgoszczy i Grudziądzu.

Ponadto świadczymy usługi odpłatnego transportu:
Toruń – samochód dostawczy do 1,5 tony
Bydgoszcz – samochód dostawczy Fiat Fiorino na drobniejsze materiały
Grudziądz – samochód dostawczy Fiat Fiorino na drobniejsze materiały


Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą wełny mineralnej. Posiadamy duży wybór także innych materiałów budowlanych. Wszystko czego potrzebujesz kupisz u nas w jednym miejscu. W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

Skontaktuj się z naszym sprzedawcą

Toruń

KIEROWNIK DZ. SPRZEDAŻY
tel: 600 470 602
SPECJALISTA DS. SPRZEDAŻY
tel: 600 470 608
e-mail: torun@betor.pl

Formularz kontaktowy (Toruń)

  Bydgoszcz

  KIEROWNIK DZ. SPRZEDAŻY
  tel: 600 470 618
  SPECJALISTA DS. SPRZEDAŻY
  MATERIAŁÓW
  tel: 600 470 631
  e-mail: bydgoszcz@betor.pl
  SPECJALISTA DS. SPRZEDAŻY
  BETONU
  tel: 600 470 620
  e-mail: a.tyburek@betor.pl

  Formularz kontaktowy (Bydgoszcz)

   Grudziądz

   KIEROWNIK DZ. SPRZEDAŻY
   tel: 600 470 640
   SPECJALISTA DS. SPRZEDAŻY
   tel: 600 470 641
   e-mail: grudziadz@betor.pl

   Formularz kontaktowy (Grudziądz)