Blachodachówka
Toruń, Bydgoszcz, Grudziądz


Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na blachodachówki. Posiadamy duży wybór także innych materiałów budowlanych. Wszystko czego potrzebujesz kupisz u nas w jednym miejscu. W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

Producenci


Blachy Pruszyński

 

Jeżeli są Państwo zainteresowani zakupem blachodachówki, prosimy o skontaktowanie się z naszym sprzedawcą, w celu ustalenia indywidualnych warunków sprzedaży.

Pokrycia dachowe – dowiedz się więcej


Blachodachówka to uniwersalny materiał pokryciowy. Dachy, wykonane przy jej użyciu są jednymi z najczęściej spotykanych w Polsce. Materiał ten jest stosunkowo tani, daje również dobre efekty estetyczne. Dlatego uważany jest za dobrą alternatywę dla dachówek ceramicznych i betonowych. Blachodachówki można stosować zarówno na dachach domów jednorodzinnych, jak i budynkach innego typu, na przykład użyteczności publicznej. Co więcej, ten wszechstronny element pokrycia nadaje się do zastosowania nawet w skomplikowanych konstrukcjach dachowych. Blacha jest lekka, dlatego położona nawet w większej ilości nie obciąża konstrukcji dachowej. Nie ma więc potrzeby stosowania specjalnego wzmocnienia.

Za minus blachy dachowej można uznać mniejszą odporność na urazy mechaniczne niż w przypadku dachówek ceramicznych. Blacha potrzebuje również dodatkowej izolacji. Nie tłumi hałasu, na przykład odgłosu miarowo padającego deszczu. Szukając blachodachówek należy się nastawić na mnogość rodzajów. Za najpopularniejsze uchodzą blachy stalowe. Mogą być pokryte alucynkiem lub ocynkowane, powlekane różnymi materiałami jak poliester czy PVDF. Tego typu blacha jest tania, odporna na korozję i zwykle dostępna w wielu kolorach i kształtach. Może nawet imitować dachówkę, co daje ciekawe efekty estetyczne. Nowatorskim rozwiązaniem jest również blacha z posypką. Jest to specjalny granulat ceramiczny lub mineralny. Nadaje trwałość i stanowi pewien rodzaj izolacyjności.

Wybierając blachodachówkę warto zwrócić uwagę na jej grubość. Im grubsza blacha, z jakiej została wykonana, tym dach będzie cięższy, ale też solidniejszy. Najbardziej trwałe wykończenia blachy to powłoki PVDF, poliestrowe i duralowe. W tym przypadku również im grubsza jest powłoka, tym lepiej. Blacha powinna być również ocynkowana lub pokryta mieszanką aluminium i cynku dla najlepszej ochrony przed rdzą. Ten typ pokrycia ma również fabryczną gwarancję. Ważne, aby była jak najdłuższa.

Blachodachówka


Skontaktuj się z naszym sprzedawcą

Toruń

KIEROWNIK DZ. SPRZEDAŻY
tel: 600 470 602
SPECJALISTA DS. SPRZEDAŻY
tel: 600 470 608
e-mail: torun@betor.pl

Formularz kontaktowy (Toruń)

  Bydgoszcz

  KIEROWNIK DZ. SPRZEDAŻY
  tel: 600 470 618
  SPECJALISTA DS. SPRZEDAŻY
  MATERIAŁÓW
  tel: 600 470 631
  e-mail: bydgoszcz@betor.pl
  SPECJALISTA DS. SPRZEDAŻY
  BETONU
  tel: 600 470 620
  e-mail: a.tyburek@betor.pl

  Formularz kontaktowy (Bydgoszcz)

   Grudziądz

   KIEROWNIK DZ. SPRZEDAŻY
   tel: 600 470 640
   SPECJALISTA DS. SPRZEDAŻY
   tel: 600 470 641
   e-mail: grudziadz@betor.pl

   Formularz kontaktowy (Grudziądz)