Suporeks beton komórkowy
Toruń, Bydgoszcz, Grudziądz


Suporeks to marka betonu komórkowego, produkowanego z wapna, cementu oraz piasku. Niektóre zakłady zamiast cementu wykorzystują również pyły z elektrowni. W procesie produkcji stosuje się także proszek aluminiowy, który podczas rozkładu napowietrza mieszankę. Dodatkowo autoklawizacja produktu powoduje powstawanie dużej ilości bąbelków powietrza. Z jednej strony skutkuje to spadkiem gęstości materiału, z drugiej wzrostem ciepłochronności. Do wytworzenia betonu komórkowego stosuje się surowce, występujące w praktycznie nieograniczonych ilościach. W całym procesie produkcji nie powstają żadne szkodliwe substancje.

Beton komórkowy kojarzy się głównie z budową ścian zewnętrznych domu. Można go jednak wykorzystać na wielu etapach prac, od ścian piwnic, aż po wykończenie wnętrz. Niektóre bloczki o dużej wytrzymałości nadadzą się do oparcia na nich nawet całego ciężaru domu. Stosując suporeks przy wykonywaniu ścian piwnic, należy zadbać o ich właściwą ochronę przeciwwilgociową lub przeciwwodną.

Beton komórkowy jest materiałem ciepłym, lekkim a także przyjaznym dla ludzi i środowiska. Wyjątkowo skutecznie opiera się grzybom oraz pleśniom. Posiada zdolność do pochłaniania nadmiaru wilgoci i oddawania jej, przez co pomieszczenie, w którym go zastosowano ma specyficzny mikroklimat. Warto więc stosować go wszędzie tam, gdzie jest to możliwe. Jeśli będzie on elementem dominującym przy budowie, całość działań powinna przebiegać zdecydowanie szybciej niż przy mieszaniu ze sobą wielu materiałów budowlanych. Należy pamiętać o właściwym doborze zaprawy, uzależnionym od gęstości materiału. Najlepszym rozwiązaniem jest zaprawa ciepłochronna o nieco mniejszej wytrzymałości, ale większej elastyczności.

Dostawa


Wszystkie produkty składów budowlanych Betor dostępne są bezpośrednio w placówkach firmy w Toruniu, Bydgoszczy i Grudziądzu.

Ponadto świadczymy usługi odpłatnego transportu:
Toruń – samochód dostawczy do 1,5 tony
Bydgoszcz – samochód dostawczy Fiat Fiorino na drobniejsze materiały
Grudziądz – samochód dostawczy Fiat Fiorino na drobniejsze materiały


Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą betonu komórkowego Suporeks. Posiadamy duży wybór także innych materiałów budowlanych. Wszystko czego potrzebujesz kupisz u nas w jednym miejscu. W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.


Suporeks beton komórkowy


Toruń

KIEROWNIK DZ. SPRZEDAŻY
tel: 600 470 602
SPECJALISTA DS. SPRZEDAŻY
tel: 600 470 608
e-mail: torun@betor.pl

Formularz kontaktowy (Toruń)

  Bydgoszcz

  KIEROWNIK DZ. SPRZEDAŻY
  tel: 600 470 618
  SPECJALISTA DS. SPRZEDAŻY
  MATERIAŁÓW
  tel: 600 470 631
  e-mail: bydgoszcz@betor.pl
  SPECJALISTA DS. SPRZEDAŻY
  BETONU
  tel: 600 470 620
  e-mail: a.tyburek@betor.pl

  Formularz kontaktowy (Bydgoszcz)

   Grudziądz

   KIEROWNIK DZ. SPRZEDAŻY
   tel: 600 470 640
   SPECJALISTA DS. SPRZEDAŻY
   tel: 600 470 641
   e-mail: grudziadz@betor.pl

   Formularz kontaktowy (Grudziądz)