Tynki mineralne
Toruń, Bydgoszcz, Grudziądz


Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą tynków mineralnych. Posiadamy duży wybór także innych materiałów budowlanych. Wszystko czego potrzebujesz kupisz u nas w jednym miejscu. W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

Tynki mineralne – dowiedz się więcej


Wybór odpowiedniego tynku to jedna z ważniejszych decyzji przy budowie domu. Warto element ten zestawić z pozostałymi materiałami budowlanymi. Do materiałów paraprzepuszczalnych najczęściej poleca się między innymi tynki mineralne. Należą one do tynków cienkowarstwowych, lubianych przez inwestorów za przystępną cenę. Są to produkty, oparte na spoiwie wapiennym i cementowym. Konfekcjonuje się je jako suche mieszanki odpowiednio dobranych składników mineralnych. Należą do nich kruszywa naturalne, jak kwarc, perlit, wapień lub mielony marmur. Całość ma gwarantować zaprawie powierzchniową spoistość.

 

Cienkowarstwowy tynk mineralny to zaprawa murarska, która po stwardnieniu jest nie tylko wodoodporna, ale i mrozoodporna. Doskonale znosi więc zmienne pogody w naszej szerokości geograficznej. To tak zwany tynk „oddychający”, przepuszczający parę wodną. Cecha ta jest o tyle istotna, że dzięki niej w pomieszczeniu tworzy się odpowiedni mikroklimat. Kolejną zaletą jest wysokie, zasadowe pH. Tworzy ono środowisko, które nie sprzyja rozwojowi mikroorganizmów. Tynki mineralne są trwałe i odporne na czynniki mechaniczne. Są też mało elastyczne, mają duże pory i są nasiąkliwe. Wymagają więc malowania, które ma na celu głównie zamknięcie porów. Często łączy się je z farbami silikonowymi i silikatowymi, które odznaczają się porównywalną paraprzepuszczalnością. Tynk pokryty farbą silikonową jest dodatkowo odporny na zanieczyszczenia.

Tynki mineralne zapewniają łatwe i szybkie wykończenie domu. Co więcej, nakłada się je na zwykłe tynki, stosowane na murowane ściany, głównie na podłożach mineralnych. Prawidłowo nałożony tynk mineralny daje bardzo dobre efekty estetyczne. Elewacja nim pokryta prezentuje się elegancko, podkreślone są jej wszystkie detale. Odpowiednio dobrana receptura mieszanki zapobiega bowiem występowaniu pęknięć włosowatych, łuszczeniu się i odpadaniu tynku. Tego typu tynk jest również stosunkowo łatwo utrzymać w czystości.

Tynki mineralne


Skontaktuj się z naszym sprzedawcą

Toruń

KIEROWNIK DZ. SPRZEDAŻY
tel: 600 470 602
SPECJALISTA DS. SPRZEDAŻY
tel: 600 470 608
e-mail: torun@betor.pl

Formularz kontaktowy (Toruń)

  Bydgoszcz

  KIEROWNIK DZ. SPRZEDAŻY
  tel: 600 470 618
  SPECJALISTA DS. SPRZEDAŻY
  MATERIAŁÓW
  tel: 600 470 631
  e-mail: bydgoszcz@betor.pl
  SPECJALISTA DS. SPRZEDAŻY
  BETONU
  tel: 600 470 620
  e-mail: a.tyburek@betor.pl

  Formularz kontaktowy (Bydgoszcz)

   Grudziądz

   KIEROWNIK DZ. SPRZEDAŻY
   tel: 600 470 640
   SPECJALISTA DS. SPRZEDAŻY
   tel: 600 470 641
   e-mail: grudziadz@betor.pl

   Formularz kontaktowy (Grudziądz)